Hizmetlerimiz

Basınçlı Kap ve Tesisatlar

Basınçlı Kap ve Tesisatlar

Basınçlı kaplarda temel prensip olarak hidrostatik test yapılmaktadır. Bu testler, standartlarda aksi belirtilmediği sürece işletme basıncının 1,5 katı ile ve bir yılı aşmayan sürelerle yapılır. Ancak iş ekipmanının özelliği ve işletmeden kaynaklanan zorunlu şartlar gereğince hidrostatik test yapma imkânı olmayan basınçlı kaplarda hidrostatik test yerine standartlarda belirtilen tahribatsız muayene yöntemleri de uygulanabilir.

Devamını Oku
Basınçlı Kap ve Tesisatlar

Kaldırma ve İletme Ekipmanları

Kaldırma ve/veya iletme araçları, Asansör (İnsan ve Yük Taşıyan), Yürüyen merdiven ve yürüyen bant, İstif Makinesi (forklift, transpalet, lift), Yapı İskeleleri kontrolleri standartları gereği belirtilen kriterlere ve şartlara uygun olarak yapılır.

Devamını Oku
Basınçlı Kap ve Tesisatlar

Tesisatlar

İlgili standartlarda aksi belirtilmediği sürece, tesisatların periyodik kontrolleri yılda bir yapılır. Elektrik tesisatı, topraklama tesisatı, paratoner tesisatı ile akümülatör ve transformatör ve benzeri elektrik ile ilgili tesisatın periyodik kontrolleri elektrik mühendisleri, elektrik tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.

Devamını Oku
Elektrik Tesisatı, Topraklama Tesisatı, Paratoner

Elektrik Tesisatı, Topraklama Tesisatı, Paratoner

Elektrik Tesisatı Kontrolü Elektrik Tesisatı Kontrolü aşağıdaki hususları kapsamaktadır: Ana Dağıtım Panosu ve Tali Panolar Sigorta Kutuları Makine ve ekipman elektrik hatları Prizler Jeneratör, Kompresör, Hidrafor Pompaları vb. statik noktalar Paratoner ve Yıldırımdan Korunma tesisleri

Devamını Oku
İş Hijyeni Ölçümleri

İş Hijyeni Ölçümleri

1-    İşyeri Ortamından Gürültü Ölçümü 2-    Günlük Kişisel Gürültü Maruziyet Ölçümü 3-    Termal Konfor Ölçümü 4-    İşyeri Aydınlatma Ölçümü 5-    İşyeri Havasında Anlık Gaz Ölçümü 6-    Toksik Gaz ve Buhar Ölçümü 7-    İşyeri Havasında VOC Ölçümü 8-    İşyeri Havasında Ağır Metal Ölçümü 9-    İşyeri Havasında Toz-Lif Ölçümü 10-    Günlük Kişisel Toz Maruziyet Ölçümü 11-    Tüm Vücut Titreşim Maruziyet Ölçümü 12-    El-Kol Titreşim Maruziyeti Ölçümü

Devamını Oku